25 yaşında bir delilik yapıp anne olmaya karar verip bu yolda emin adımlarla ilerleyen ve kendisi g

DOĞA BİZE ENERJİSİNİ SUNDU :)

Herkese iyi haftalar;

Dilerim güzel bir hafta sonu geçirmişsinizdir. Şayet bizde öyle oldu. Can canlar ile bir kaçamak yaptık. Hava serin,yakmayan bir güneş, etrafta börtü böcek sesleri ve temiz hava...
Zaman kısıtlı olmasa inanın şöyle tadını çıkara çıkara kitap keyfi ile devam etmek isterdim.
Ağva...
Samimiyetine hayran bıraktı beni. İstanbul yakınların da kaçabileceğiniz enfes yerlerden biri. Şile de benim gönlüm de ayrıdır. Hele ki bir gece dostlarla yaptığımız kaçamağı hiç unutmayacağım. Ama Ağva bir başka geldi. Sanki böyle uzaklaşmış,bilmediğim bir tatil köyüne kaçmış gibiydim. Bir kez daha anladım ki ben doğa insanıyım. En yakın zamanda trekking grubuna da katılacağım.Bol bol yürümek insanın içindekileri eksiltmek demek. Enerji yüklemek,nefes almak demek.

Yol üstünde yerli halkının hazırladığı kahvaltı sofrasında başladık. Aniden gözümüze ilişti,o domates peynir ve zeytin bir başka tatlı geldi.


Sonra merkeze indik. ama öyle bildiğiniz merkezden değil. Böyle ufacık tefecik mis gibi bir yer. Sahil şeridi üstüne bir kısmı denize girenler için (ki çok dalga var kesinlikle tavsiye etmem denize girilmesini) diğer tarafı göl kıyısı yanına kurulmuş restoranlar.


Yürüdük dedik bakalım neler varmış. Ağva da neler yapılırmış. Göksu Nehri kenarına gittik. Şengül'ün Çiftliği. Tavsiye ederim. Bir taraf restoran,diğer taraf cafe. Çocuk var sal gitsin tavuk,horoz,park,çim,su misss :)

İşte böyle nehrin tam üstüne kurulmuş yerde kahve yudumlamak. ayaklar su içinde,insan daha ne isteyebilir ki. Huzur demekten başka. Şimdiden gitmeyi düşünenlere iyi eğlenceler,bol dinlenmeler.
Sevgi ile kalın...

Dipnot: Hayat asla geç kalmayı ve bazı hataları kabul etmiyor,pişmanlık mı? Olmuyor! Götürdüklerinden öte bir işe yaramıyor. Kıymet bilin.gerçekten bilin ama...


Hiç yorum yok: