Mart Filmleri

Merhabalar,

Mart ayında genellikle evde oğlumla film izlemenin tadını çıkardık.
Okuduğum makale veya denk geldiğim blog içerisinde izlenmesi gereken film listeme aldıklarım arasında, Kabakçığın Hayatı ve Her Çocuk Özeldir filmleri vardı.
Biz izlerken gerek çok güldük,gerekse gözyaşı döktük.
Toprak özellikle Her Çocuk Özeldir filminde ağlayarak bir ilk yaşadı. Film izlerken ilk defa duygulandığını ve ağladığını söyledi. Film bittikten sonra da, ana fikrini ben sormadan anlattı. Kuzum benim :)

Sizler de havaların soğuk ve yağmurlu olmasını fırsat bilip filmlere bir göz atmak istersiniz belki.
Şimdiden iyi seyirler :) Her Çocuk Özeldir

Ishaan isimli küçük Hintli çocuğun Disleksi yani öğrenme bozukluğu vardır. Bu yüzden ailesi çevresi ve diğer öğretmenler onun tembel ve hayalci bir çocuk olduğunu düşünürler. Derslerindeki başarısızlıklarından dolayı ailesi Ishaan’ı sonunda yatılı okula vermeye karar verir. Ishaan gittiği bu okulda hayatının tamamıyla değişeceğini bilememektedir, nihayetinde resim öğretmeni Ram Shankar ile tanışır. Filmde resim öğretmenini Aamir Khan canlandırmaktadır. Resim öğretmeni Ishaan’ın ne kadar çalışkan ve özel bir çocuk olduğunu keşfedecektir. Film IMDB sitesinden 8.4 gibi yüksek bir skor almıştır. Ayrıca Aamir Khan’ın ilk yönetmenlik deneyimi olan bu film bazı yerlerinde izleyeciyi yoğun bir duygusallığa götürebilir. Hintfilmi.net sitemiz iyi seyirler diler… (ALINTI)

Kabakçığın Hayatı (1 Oscar adaylığı. 12 farklı ödül ve 16 adaylık. ) Claude Barras'ın yönettiği Kabakçığın Hayatı, Fransa'nın bu seneki Yabancı Dilde En İyi Film Oscarı adayı. Ayrıntısı GizleKabakçık, 9 yaşında olan bir oğlan için enteresan bir takma isim olabilir, fakat onun kendine has hikayesi aslında şaşırtıcı derecede üniversal. Annesinin ani ölümünden sonra Kabakçık, hayırsever bir polis memuru olan Raymond tarafından kendisiyle aynı yaşlardaki çocukların olduğu bir yetimhaneye bırakılır. Kabakçık önceleri bu garip ve ara ara hasmane olan yeni mekanda kendine bir yer bulmakta zorlanır ancak Raymond'ın yardımı ve yeni bulduğu arkadaşları sayesinde, giderek güvenmeyi, gerçek sevgiyi ve kendine ait yeni bir aile bulmayı muvaffak olacaktır. İyi seyirler 

1 yorum:

Gamze Esra Ersöz dedi ki...

Kbakaçığın hayatını geçen sene film festivalinde seyretmiş ve çok beğenmiştim :) İyi seyirler...